Tanie loty dla każdego

0
602

Podróżowanie jest pasją niezwykłą. Pozwala na odkrywanie najpiękniejszych zakątków świata i rozwijanie swych zainteresowań. Niestety, podróże wiążą się też z wydatkami. Czy można je ograniczyć? Można! Wystarczy dobrze wybrać środek transportu oraz przewoźnika, by sporo zaoszczędzić. Jednym z najchętniej wybieranych sposobów na tanie podróżowanie stało się w ostatnich latach korzystanie z tanich linii lotniczych. Ile można zaoszczędzić dzięki skorzystaniu z ich usług?

Tanie loty szansą na tanie podróże
Niższe ceny biletów lotniczych oraz gęsta sieć połączeń – tym kuszą turystów tanie linie lotnicze. To one otwierają furtkę do dalekich wypraw tym, którzy podróżniczą pasję chcą pogodzić z oszczędnością. Zminimalizowanie kosztów podróży jest tu możliwe głównie dzięki wybieraniu tańszych lotnisk oraz ograniczaniu wydatków związanych z obsługą pasażerów. Rezygnując z bezpłatnych posiłków oraz z innych (zbędnych) udogodnień, można odbyć daleką podróż w znacznie niższej cenie. Na oszczędności pozwala też sprzedaż biletów online, z której coraz chętniej korzystają pasażerowie. W jaki sposób te rozwiązania przekładają się na ceny biletów?

Kuszące ceny dla miłośników podróży
Ile trzeba zapłacić za skorzystanie z tak szybkiego i wygodnego środka transportu, jakim jest samolot? Oto przykładowe ceny. Za 1870 złotych można skorzystać z przelotu na trasie Katowice – Barcelona w obie strony. Na tym samym poziomie kształtują się połączenia z Rzymem oraz innymi włoskimi miastami. O tym, jak wielkie różnice mogą pojawiać się w cenach biletów lotniczych, doskonale świadczyć może przykład Haiti. Ci, którym zamarzy się wypoczynek w tym pięknym zakątku świata, mogą sporo zaoszczędzić dzięki rozsądnemu wyborowi przewoźnika. Za lot w obie strony można zapłacić 7, 5 tysiąca złotych, choć ceny za takie połączenie mogą również przekroczyć kwotę 19 tysięcy. Za lot z Krakowa do Sydney można zapłacić niecałe 4 tysiące, można też na taką podróż wydać trzy razy tyle.

Tania wyprawa na koniec świata
Czy spełnienie marzeń o podróży w głąb Azji musi wiązać się z wielkimi wydatkami? Czy na wyprawę do Ameryki Południowej trzeba oszczędzać latami? Ci, którym marzą się takie podróże, mogą skorzystać z wielu udogodnień oraz rozwiązań pozwalających na dalekie wyprawy za niższą cenę. Ogromną rolę w takich podróżach odgrywają tanie loty, dzięki którym szybko i niedrogo można wybrać się w najdalsze zakątki naszej planety. Oto kilka sprawdzonych porad dla tych, którzy chcą tanio wybrać się na „koniec świata”.

Kuszące zakątki, czyli polecane kierunki
Druga półkula kusi swą egzotyką oraz wspaniałym klimatem. Serca polskich podróżników już dawno podbiła Australia, której odkrywanie najlepiej zacząć w Sydney. W tym wielkim mieście nie brak miejsc atrakcyjnych dla plażowiczów, wielkim uznaniem cieszą się również jego okolice. Akwaria, ogrody botaniczne oraz muzea, w których można lepiej poznać dzieje Australii i jej kulturę z pewnością zasługują na uwagę. Ci, którzy lepiej chcą się wczuć w klimat tej części świata, koniecznie powinni zajrzeć do dzielnicy Redfern. Tu nadal można spotkać rdzennych mieszkańców tych ziem – Aborygenów, a spotkanie z nimi może stać się wyjątkową przygodą.
Innym zakątkiem świata, który kusi coraz mocniej, jest Meksyk. Najchętniej wybierają go ci turyści, którym marzy się wypoczynek na bajecznych plażach Acapulco. Wyprawa do Meksyku jest też doskonałym rozwiązaniem dla tych, których interesuje historia i kultura Indian. Azteckie miasta oraz świątynie Majów, tereny niezwykłego Jukatanu – oto atrakcje, o których marzy tak wielu Polaków. Kuszą też takie kraje, jak Boliwia czy Chile, coraz większym powodzeniem cieszy się Kuba. Ich poznanie umożliwiają właśnie tanie loty.

Ile kosztuje taka wyprawa?
Wymienione wcześniej atrakcje z pewnością zasługują na uwagę, jednak dla wielu najważniejszą kwestią pozostaje pytanie o koszt takiej podróży. Wbrew pozorom wcale nie musi być ona droga, a korzystając z wyszukiwarek tanich połączeń można podróż na drugą półkulę zaplanować przy najniższych kosztach. Tanie loty sprawiają, że z Warszawy do Sydney można polecieć już za około 3, 5 tysiąca złotych, a miejsce w hotelu zarezerwować już za niecałe 300 złotych. Za przelot z Warszawy do Acapulco trzeba zapłacić około 4, 5 tysiąca złotych, jednak możliwość wypoczynku w najsłynniejszym meksykańskim kurorcie z pewnością warta jest tej ceny.

Gęsta sieć połączeń lotniczych, tanie loty oraz kuszące ceny w hotelowych apartamentach to czynniki, dzięki którym można bez ograniczeń podróżować po świecie. Ci, którzy umiejętnie korzystają z promocji i zniżek oraz ci, którzy poświęcą nieco czasu na szukanie atrakcyjnych ofert, z pewnością będą w stanie zorganizować podróż na drugą półkulę w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here