Top 10: największe atrakcje Costa Brava

0
650

Jest jednym z najpopularniejszych regionów wypoczynkowych w Europie i dumą Hiszpanii. Costa Brava, znane Polakom również jako „Urwiste Wybrzeże”, ma się czym pochwalić. Jakie są największe atrakcje tego regionu? Gdzie koniecznie powinni się wybrać ci, którzy postanowili spędzić wczasy w tej części Hiszpanii?

Miejsce 10: El Port de la Selva
Ta miejscowość o typowo turystycznym charakterze jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą w Hiszpanii spędzić wyjątkowe wczasy. Malownicza zatoka, bliskość półwyspu Cap de Creus oraz bliskość pasma Serra de Rodes sprawiają, że każdy znajdzie w tej malowniczo położonej miejscowości moc atrakcji dla siebie.

Miejsce 9: Castello d’Empuries
Castello d’Empuries to jedna z piękniejszych miejscowości na terenie Costa Brava, której największym walorem jest moc zabytkowych budowli. Gotycka bazylika oraz piękne kamienice z XVI wieku sprawiają, że w tak pięknym otoczeniu każdy miłośnik historii może się poczuć wyjątkowo.

Miejsce 8: Port Lligat
Dla tych, którzy cenią sobie urok rybackich portów, Port Lligat jest miejscem wyjątkowo atrakcyjnym. Czeka tu również ciekawe muzeum, które pozwala odkryć tajniki życia i twórczości tak znanego artysty, jakim był Salvador Dali. Malownicza zatoka jest z kolei miejscem wyjątkowo kuszącym dla tych, którzy wczasy chcą spędzić na beztroskiej zabawie nad morzem.

Miejsce 7: Castell Gala Dali de Pubol
Ten średniowieczny zamek stał się prezentem, który Salvador Dali ofiarował swej żonie Gali. To jedna z największych osobliwości Costa Brava oraz wielka gratka dla każdego miłośnika surrealizmu. Zachwyca samo położenie zamku, jak i niego niezwykłe wnętrza. Możliwość ich zwiedzenia to wielka gratka dla turystów, którzy wczasy na terenie wybrzeża chcą sobie uatrakcyjnić w wyjątkowo ciekawy sposób.

Miejsce 6: Starówka w Roses
Roses jest jednym z najpopularniejszych kurortów na terenie Costa Brava oraz miasteczkiem, które przyciąga miłośników tradycyjnej architektury. Tutejsza starówka to miejsce malownicze i niezwykle atrakcyjne, które z pewnością zasłużyło na uwagę turystów. Kusi też potężna cytadela, na terenie której urządzono ciekawy park archeologiczny. To on przyciąga na teren Roses wycieczki z całej Europy i sprawia, że każdy może tu połączyć wypoczynek z poszerzaniem swej wiedzy na temat historii Hiszpanii.

Miejsce 5: Teatre – Museu Dali
To jedna z największych atrakcji na terenie Costa Brava, a jednocześnie wielka gratka dla każdego miłośnika sztuki. Niezwykła placówka, utworzona w rodzinnym mieście Dalego, jest najlepszym hołdem na cześć tego malarza. Udostępniony turystom w połowie lat 70. XX wieku, zalicza się do największych projektów tego niezwykłego artysty. Ciekawe wnętrza oraz niezwykłe malowidła sprawiają, że pobyt w tym obiekcie każdemu zwiedzającemu dostarczy mnóstwa wrażeń.

Miejsce 4: Park Przyrodniczy Cap de Creus
To jedna z najważniejszych perełek przyrodniczych Costa Brava. Dzięki ciekawym szlakom pieszym można po jego terenie urządzać ciekawe wycieczki, podziwiając piękne klify oraz niezwykłą roślinność. Park Przyrodniczy Cap de Creus może też zaintrygować wspaniałymi ruinami zamków oraz latarnią morską, dzięki którym obszar ten staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem dla osób spędzających wczasy w tej części Hiszpanii.

Miejsce 3: Monastir de Sant Pere de Rodes
Ten benedyktyński klasztor należy do grona najcenniejszych zabytków Costa Brava. Jest to jednocześnie jeden z najciekawszych przykładów romańskiej architektury na terenie Hiszpanii. Malownicze położenie sprawia, że wycieczki chętnie zaglądają na teren tego słynnego, katalońskiego opactwa. Kościół z początków XI wieku, młodsze o sto lat krużganki klasztorne oraz legendy mówiące o tajemniczych tunelach – oto czynniki, dzięki którym ten zabytek jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów.

Miejsce 2: Barri Vell
Starówka w Gironie to kolejna perełka na terenie hiszpańskiego wybrzeża, której nie można pominąć. Gęsta sieć historycznych ulic oraz majestatyczna katedra to jej najcenniejsze ozdoby. Barwne stragany, ukryte w miejskich zaułkach kawiarenki oraz domy, które przyciągają uwagę swymi pięknymi fasadami – oto czynniki, dzięki którym Girona jest tak popularna wśród turystów.

Miejsce 1: Casc antic
Najstarsza część miasteczka Cadawues ma wyjątkowy urok i stanowi jedno z najpiękniejszych miejsc na terenie Costa Brava. Wycieczki po tej dzielnicy to szansa na spacer historycznymi, brukowanymi uliczkami oraz na podziwianie piękna dawnej zabudowy. Pozostałości dawnych murów miejskich z wieżami, ciekawy kościół z XVII wieku oraz ciekawe muzeum miejskie to najważniejsze atrakcje, które czekają na terenie tej dzielnicy na turystów szukających ciekawych obiektów.

Costa Brava to region wyjątkowy, na terenie którego każdy znajdzie dla siebie moc atrakcji. Malownicze zakątki, piękne obiekty oraz skarby hiszpańskiej przyrody sprawiają, że tą częścią wybrzeża może się zachwycić każdy. Wczasy na jego terenie to świetna propozycja dla tych, którzy szukają niebanalnych atrakcji i najlepszych warunków do wypoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here