Weekend majowy w stolicy Polski – Warszawa

0
582

Wymarzony weekend majowy w stolicy? To bardzo proste – aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem.
Nie każdy ma możliwość wyjechania na długi weekend majowy z Warszawy. Ograniczają nas finanse, praca, zobowiązania. A może po prostu szkoda nam czasu na majówkowe korki i tłok wśród wszystkich tych, którzy właśnie zaplanowali zwiedzanie Kazimierza Dolnego, Krakowskiego rynku, albo innych ciekawych i jednocześnie bardzo obleganych turystycznie miejsc.
Nie można przestać planować. Wystarczy ruszyć głową, pomyśleć, poszukać i już wstępny plan gotowy.
I mamy już zarys naszej wymarzonej majówki w mieście. W końcu będzie wolny czas na to, aby odwiedzić wiele miejsc i zrobić sobie taki mały maraton poznawczy. Najważniejsze, żeby uwzględnić pomysły wszystkich członków rodziny i dać szansę ich zrealizowania.

Może na początek serce Warszawy – Pałac Kultury i Nauki. To trochę omijane miejsce, szczególnie ze względu na swoją historię i złe skojarzenia. Ale warto wyrobić sobie swoją opinię. Taras widokowy to podstawa, ale nie wszystko. Tu można też odwiedzić Muzeum Ewolucji i obecnie bardzo ciekawą wystawę pająków. Dla młodszych turystów – konieczne do zwiedzenia Muzeum Techniki. I tuż tuż, bardzo niedaleko do odwiedzenia mamy Fotoplastikon. Zapomniane, ale niezwykłe miejsce. Urokliwe podwórko, gdzie można przy okazji kupić ręcznie robione, unikatowe pierniki dodaje jeszcze uroku.

Dalej – Centrum Kopernika oraz Planetarium. To pochłonie z całą pewnością dużo naszego czasu. Pomijam długie dość kolejki do Centrum Kopernika w weekendy, ale też czas spędzony w środku, bo to miejsce wyjątkowe. Każdy znajdzie tam coś ciekawego, nie tylko najmłodsi. Wszyscy jednak niezależnie od wieku poczują się dziećmi. Tu można nie tylko rozbudzić swoją wyobraźnię, ale też ugasić pragniecie ciekawości. Planetarium zaś to miejsce, gdzie wyciszymy się i odpłyniemy w podróż po przestworzach. Przy okazji warto w tej okolicy wybrać się na spacer po ogródkach Biblioteki Uniwersyteckiej ze wspaniałą panoramą na Wisłę, z niecodziennym labiryntem alejek parkowych, włącznie z dachem budynku Biblioteki.

Kolejnym etapem może być Stadion Narodowy. Niby jest już wtopiony w krajobraz stolicy, ale wciąż imponujący i nie do końca poznany. Proponuję zwiedzanie z przewodnikiem, można się dużo dowiedzieć i też zobaczyć wiele zakamarków, łącznie z szatniami dla sportowców oraz lożami dla VIP-ów. Proponuję też nową wystawę na tym obiekcie – mianowicie oceanarium prehistorycznych zwierząt. Ciekawa wystawa z zaskakującym zakończeniem, którego nie zdradzę.
Nie może też zabraknąć spacerów po Starym Mieście. Proponuję zwiedzanie Zamku Królewskiego. Oglądanie z zewnątrz nie wyczerpuje apetytu. Tym bardziej, że obecnie można tam nie tylko oglądać znakomite zabytki, ale też idąc z duchem czasu multimedialne prezentacje na temat historii tego miejsca.

Proponuję następnie odwiedziny w Muzeum Historycznym. Jest wspaniale usytuowane i nieco chyba zapomniane. Na pewno jednak warto tam wstąpić, szczerze mówiąc niekoniecznie ze względu na eksponaty, ale przede wszystkim na wspaniałe wnętrza i urokliwe podwórko, gdzie wieczorami można wypić też kawę i posłuchać muzyki na żywo lub pooglądać występy artystów.

Przy okazji na spędzenie czasu, weekendu majowego w tej okolicy polecam spacer nad Wisłą i wycieczkę krajoznawczą tramwajem wodnym. Niezapomniane wrażenia. Wieczorem zaś warto wziąć udział w pokazie fontann na Podzamczu. To niezapomniana iluminacja świetlna, która przyciąga i dzieci i dorosłych. Zapewnia dużo wrażeń i świetną, nieporównywalną z niczym innym atmosferę.

Może to dużo, może mało miejsc do zwiedzania… Zależy od zapału i temperamentu. Z całą pewnością w stolicy nie da się nudzić. Wręcz przeciwnie – można wiele zobaczyć i przeżyć. Zycie nocne w Warszawie w czasie weekendu szczególnie tętni życiem na ulicach Krucza, Szpitalna Mazowiecka. Szperając w Internecie możemy dowiedzieć się na ten temat więcej. Zapraszam do skorzystania z wyszukiwarki google u góry strony. Oczywiście również zostawienia komentarza, by w przyszłości dzięki tobie móc rozbudować ten wartościowy wpis.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here