Włoskie miasta dla ciekawych: Mediolan i jego skarby

0
677

Należy do tych miast, z których Włochy mogą być wyjątkowo dumne. Mediolan to atrakcyjny cel wycieczki dla miłośników pięknej architektury, pasjonatów mody oraz dla tych, którzy chcą odpocząć w typowo włoskiej atmosferze. Biura podróży chętnie urządzają wyjazdy na teren tego miasta, a udział w takiej imprezie może się okazać wspaniałą przygodą dla każdego. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście? Jakimi skarbami może zadziwić turystów Mediolan?

Mediolan w pigułce
Mediolan to miasto pełne kontrastów. Tu dynamiczny rozwój i nowoczesność łączą się ze sobą, a samo miasto kojarzone jest głównie z modą oraz z zakupami w najmodniejszych butikach Europy. Mediolan to jednocześnie wyjątkowa tradycja kulinarna oraz ciekawa architektura. W tym mieście, które znane jest jako stolica Lombardii oraz drugie pod względem wielkości miasto Włoch nie brak też ciekawych zakątków, w których można się spotkać z niezwykłą historią oraz wspaniałymi dziełami sztuki. Pamiętać należy, że już w XIV wieku Mediolan należał do najważniejszych ośrodków miejskich, jakimi mogły się pochwalić Włochy. W czasie wycieczki po tym mieście można się zatem spotkać z licznymi pamiątkami, które przypominają o dawnych dziejach miasta. Na jakie atrakcje stawiają te biura podróży, które zachęcają swych klientów do odwiedzenia Mediolanu?

Mediolan dla turystów
Podróż do Mediolanu wcale nie jest wielkim wyzwaniem. Pomagają w tym zarówno biura podróży, jak i przewoźnicy. Ogromny dworzec kolejowy oraz bardzo dobrze działająca komunikacja miejska sprawiają, że turyści nie muszą się tu martwić o to, w jaki sposób będą się przemieszczać po tym wielkim mieście. O noclegi na terenie miasta również martwić się nie trzeba. Czeka wiele wspaniałych hoteli oraz tańszych, za to równie wygodnych apartamentów wynajmowanych turystom na kilka dni. Z pewnością warto z nich skorzystać, gdyż w Mediolanie czeka tak wiele atrakcji, że w mieście tym spędzić trzeba przynajmniej 2-3 dni. Co w tym czasie trzeba zobaczyć?

Najpiękniejsze budowle Mediolanu
Choć to perełki współczesnej architektury najskuteczniej przyciągają uwagę, w czasie wycieczki po Mediolanie warto przyjrzeć się tym obiektom, które cieszą się już mianem zabytków. W tym gronie wyróżnia się potężna katedra, będąca nie tylko jednym z najstarszych zabytków na terenie miasta, ale i największą budowlą sakralną Mediolanu. Jest to miejsce znane ze wspaniałych skarbów sztuki sakralnej oraz doskonały punkt widokowy, który biura podróży umieszczają w swych programach jako jedną z najważniejszych pozycji w swych programach zwiedzania miasta. To jedna z największych katedr, jakimi mogą się pochwalić Włochy, zatem wizyta w jej wnętrzu to ważny cel dla każdego turysty. W gronie zabytków świeckich wyróżnia się z kolei zamek Sforzów, w którego wnętrzu mieści się obecnie Miejskie Muzeum Sztuki. Pięknym gmachem może się pochwalić również Uniwersytet Mediolański, któremu turyści zwiedzający miasto koniecznie powinni poświęcić nieco więcej uwagi.

Mediolan dla miłośników kultury i sztuki
W Mediolanie nie brak też miejsc, które mogą zachwycić każdego miłośnika kultury i sztuki. Tu w gronie najważniejszych atrakcji wyróżnia się La Scala – jedna z najważniejszych scen operowych na całym świecie. Wspaniałymi dziełami sztuki może się z kolei pochwalić Muzeum Poldiego Pezzoliego. Tu prezentowane są piękne obrazy, pochodzące głownie z XV- XVIII wieku, choć dla wielu zwiedzających wielką atrakcją jest tu również unikalna kolekcja perskich dywanów. Cenioną galerią sztuki, której historia sięga początków XIX wieku, jest tu również Pinakoteka dzielnicy Brera. Stworzona została ona w woli Napoleona, który umieszczał tu dzieła sztuki odebrane włoskiej arystokracji. Powstająca w ten sposób kolekcja miała stać się konkurencją dla Luwru. Dziś jest jedną z najważniejszych galerii, jaką mogą się pochwalić Włochy oraz atrakcją, której w czasie wycieczki po Mediolanie nie można pominąć. Kolejnym miejscem, które zasługuje na wyróżnienie, stała się Biblioteka Ambrozjańska. Jest to jedna z najstarszych bibliotek publicznych na świecie, która może się pochwalić niezwykle bogatą kolekcją dawnych manuskryptów.

Wśród nowszych atrakcji, które z pewnością ucieczką każdego miłośnika kultury oraz sztuki, na wyróżnienie zasługuje Miejska Galeria Sztuki Nowoczesnej. Koniecznie trzeba też wybrać się do parku miejskiego, na terenie którego od 2011 roku czeka na turystów wyjątkowa placówka. To Interaktywne Muzeum Kina – najwspanialsza i najciekawsza wystawa o takiej tematyce, jaką mogą się pochwalić Włochy. To placówka, która dla wielu miłośników filmu jest najważniejszym celem wycieczki do Mediolanu.

Mediolan bez wątpienia jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi mogą się pochwalić Włochy. Wycieczki po tym mieście to wielka atrakcja dla każdego miłośnika kultury oraz zabytkowych budowli, które stanowią tu ciekawą kolekcję. Biura podróży zachęcają do odkrywania ich piękna i podkreślają, że Mediolan to nie tylko moda oraz luksusowe sklepy. To również wspaniałe pamiątki z dawnych czasów, dzięki którym można w ciekawy sposób odkrywać historię państwa włoskiego oraz dzieje sztuki tego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here