Wyjdź poza utarte schematy

0
3039

Coś nie idzie tak, jak trzeba? Nic nie dzieje się po Twojej myśli? Twoje działania nie przynoszą rezultatów bądź są one niezadowalające? Jeśli odpowiedzi na te pytania są twierdzące to może warto dokładnie przyjrzeć się sobie oraz temu, co się robi. Na co należałoby zatem zwrócić uwagę?

Prawdą jest, że ludzie zmagają się w życiu z wieloma rzeczami. Nie zawsze wszystko jest tak, jakby tego pragnęli. Marzenia i cele zdają się tylko połowicznie osiągnięte a sukces ani trochę się nie przybliża. Stagnacja rodzi frustrację, a następnie apatię. Stąd już niedaleka droga do całkowitego poddania się. No dobrze, na co więc zwrócić uwagę?

Zacznij robić coś inaczej.
Kiedy wszystko zdaje się nie takie, jak powinno to może warto zmienić metody działania i wejść na inną drogę prowadzącą do celu? Widzisz, ludzie mają pewną wspólną cechę, dość oczywistą i widoczną bardzo często codziennie. Jak ona się przejawia i w czym? Przede wszystkim w robieniu czegokolwiek tak, jak robią to inni. Celowo jest tutaj użyte słowo „czegokolwiek”, albowiem w każdej dziedzinie życia ludzie powielają siebie nawzajem, robiąc to, co robią inni i nie odnosząc przy tym żadnych satysfakcjonujących wyników ani sukcesu. Są później zdziwieni, że nic im nie wychodzi.

Dlaczego jednak nic im nie wychodzi? Jest na to prosta odpowiedź. Myślą i posługują się utartymi schematami i to do tego takimi, które zamiast ich rozwijać i pobudzać do kreatywnego myślenia działają na ogół odwrotnie. Ludzie przyjmują sposób postępowania i nawyki innych ludzi wierząc, że tak być powinno, nie wnikając jednocześnie w sens takiego postępowania, jak i nie myśląc o tym, że to może im zaszkodzić. Cały problem kryje się w tym, że myślą i robią wszystko tak jak ci, którzy również niczego wielkiego w życiu nie osiągnęli. Duplikuje się po prostu niewłaściwy wzorzec bez żadnego głębszego wglądu w to, czy jest on akurat pożyteczny. Także to, co warto byłoby zrobić to przyjrzeć się temu, co się robi, jak i temu, skąd czerpie się wzorce. Zamiast działać mechanicznie zacząć być kreatywnym. Przestać myśleć schematycznie, ponieważ jeśli to nie daje Ci żadnych pożądanych wyników i nie wspiera Cię w dążeniu do realizacji własnego marzenia i sukcesu, to należy zakwestionować dotychczasowy sposób myślenia i postępowania. To może być bardzo trzeźwiące.

Pobudka z takiego letargu, jakim jest bezwiedne wykonywanie czynności, które są bezproduktywne, jest bardzo odświeżająca. Jeśli naprawdę pragniesz odnieść sukces i osiągnąć zamierzony cel to im prędzej się obudzisz, tym lepiej. Pragnąc obrócić własne marzenia w rzeczywistość, musisz myśleć inaczej niż wszyscy. Wbij sobie do głowy te słowa niczym mantrę. Przyjrzyj się ludziom. Dlaczego tak wielu z nich stoi w miejscu, szarpiąc się życiem i próbując coś osiągnąć, a jednak z jakichś powodów im to nie wychodzi? Dlaczego tak niewiele osób cokolwiek osiąga? To już wiesz. Oni posługują się utartymi schematami, a więc robią wszystko podług tego, niczego przy okazji nie zyskując. Chcąc zyskać, trzeba wyjść poza stadne myślenie, ponieważ gdyby ono się sprawdzało, to wszyscy byliby szczęśliwi i odnosili sukcesy, a tak niestety nie jest. Chcesz prawdy? Przyjrzyj się rzeczywistości. Ona najlepiej zweryfikuje to, o czym jest tutaj mowa.

Włącz swoje indywidualne myślenie.
Przestań podążać za stadem, jeśli chcesz coś osiągnąć. Twoja droga wiedzie w drugą stronę. Musisz poruszać się w przeciwnym kierunku, albowiem inaczej wylądujesz tam, gdzie ląduje większość ludzi. W jakimś ciemnym miejscu z niczym. Sukces w dużej mierze zależy od kreatywnego myślenia i działania w sposób, który wymyka się ogólnie przyjętym schematom. Kiedy będziesz podążać tą drogą, nie zdziw się, że wiele osób będzie chciało Cię albo z niej zawrócić, albo przemówić Ci do rozsądku lub obie te rzeczy naraz. Będzie się to działo z tego powodu, iż ci ludzie żyją i myślą podług innych standardów – niestety takich, które niczego dobrego nie przynoszą. Nie ugnij się jednak i nie zawróć. Twoja droga wiedzie do czegoś znacznie lepszego.

Nie bój się myśleć inaczej ani robić tego, co robisz w sposób dotąd niespotykany, niekonwencjonalny. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby to, co robisz i jak to robisz, przynosiło Ci wymarzone rezultaty. Wykaż się sprytem, umiejętnością kreatywnego myślenia i odwagą w zastosowaniu tych cech a sukces będzie tylko kwestią czasu. Nie podążaj za innymi, spraw, aby to inni podążali za Tobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here