Wyznacz kierunek, którym będziesz podążał do celu

0
2983

Jest to niezwykle ważne, ponieważ dokładnie i precyzyjnie określając kierunek, którym będziesz podążał, dostaniesz z powrotem więcej niż zadowalające efekty. Przełoży się to bezpośrednio na wspaniałe rezultaty, jakie ujrzysz w rzeczywistości – i to jest prawda. Im lepiej wyznaczony kierunek tym i o sukces będzie łatwiej.

Oczywiście potrzebne będą przy okazji: determinacja, skupienie i wiara w to, co robisz, niemniej bez ściśle sprecyzowanego kierunku na niewiele się zdadzą. To wszystko współgra ze sobą. Ciężko wierzyć bądź skupić się na czymś, czego nie ma i co nie istnieje. W tym przypadku jest to oczywiście wybrany kierunek prowadzący Cię do celu, a cel jest tym, co dla Ciebie jest najbardziej istotne i czego pragniesz. To Twoje miejsce, do którego przecież zdążasz. Przeszkodzić w osiągnięciu go może brak usystematyzowanych działań i obrania konkretnego kierunku, które sprawią, że żadnych sukcesów czy osiągnięć po prostu nie będzie. Zastanów się nad tym przez chwilę.

Wyznacz kierunek prowadzący Cię do celu.
Od tego zacznij. Sprecyzuj, co tak właściwie masz zamiar osiągnąć, albowiem to pozwoli Ci zobaczyć, czego będziesz potrzebował do zrealizowania własnego planu, jakie umiejętności będziesz musiał nabyć, jakich ludzi do współpracy szukać itd. I to jest najważniejszy punkt. Podstawa, od której należy zacząć. To tzw. Twoja linia startu. Nie popełniaj przy okazji błędu, który polega na czekaniu na lepszy dzień bądź czekaniu aż zbierzesz wszystko, co jest Ci potrzebne łącznie z umiejętnościami. Postępując w ten sposób, możesz sprawić, że będziesz czekał w nieskończoność… i nic się nie wydarzy. Sukces będzie tylko marzeniem.

Jeśli już wiesz, co jest potrzebne do realizacji Twojego celu, to po prostu wystartuj z tym, co masz, nawet jeśli jest to niewiele. Resztę będziesz zbierał w trakcie całego procesu, czyli doświadczenie i umiejętności. Prawda jest taka, że mając ściśle wyznaczony kierunek, posiadasz tak naprawdę wiele. Najważniejsze jest to, co masz w głowie, a nie na zewnątrz.
Ma to również dodatkowy plus polegający na tym, że kiedy już wiesz, czego chcesz i podążasz własną drogą w stronę celu, automatycznie będziesz nakierowywał się na szukanie możliwości i rozwiązań, które Ci w tym pomogą.

Dodać także należy, ażeby coś osiągnąć, musisz być spójny na każdym poziomie. Kiedy ustalasz cel i kierunek własnych działań, upewnij się, że jest to zgodne w 100% albo nawet i więcej z Twoimi odczuciami względem tego; względem tego, czy rzeczywiście pragniesz zrobić akurat to, a nie coś innego. Inaczej to ujmując, Twój cel musi wywoływać w Tobie entuzjazm, radość i sprawiać, że poziom adrenaliny skacze wysoko w górę. Jeśli czegoś takiego nie ma, a to, co zamierzasz zrobić, jest jedynie kaprysem, to wybacz, nie ma żadnego sensu się za to brać. Jest to strata czasu, która jednocześnie spowoduje brak jakichkolwiek wyników i sukcesu.

Twój kierunek niech będzie spójny z tym, co myślisz, co robisz i co masz zamiar osiągnąć.
Widzisz, można to porównać do przykładu, kiedy marzeniem malarza jest namalować świetny portret, a jednak cały czas z jakichś powodów rysuje on krajobrazy. Pytania w tym momencie nasuwają się takie. Malarz chce naprawdę namalować portret czy woli jednak krajobrazy? A może rysuje krajobrazy, myśląc, że kiedyś tam zacznie jednak malować portret? Jak widzisz, w pierwszym przypadku nie jest on spójny. Chce malować portret, lecz tak naprawdę woli krajobrazy, więc co za tym idzie, zawsze to będzie brało u niego górę.

W drugim przypadku ma zamiar namalować portret, lecz nie może wyznaczyć sobie, kiedy tak naprawdę zechce go namalować. Siedzi, malując krajobrazy i myśląc o portrecie. Jak widać, niezależnie od wybranej opcji nie zrealizuje on tego, czego chce. Nastąpi to dopiero wtedy, kiedy naprawdę jego pragnieniem będzie namalować portret i w tym celu odstawi rysowanie krajobrazów i weźmie się za to, co trzeba.

Także wiesz już, w czym rzecz. Ustal kierunek, którym będziesz podążał. Bądź spójny i skupiony na tym, co robisz, a ujrzysz odpowiednie efekty i osiągniesz sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here